Geek’ų diena Visma Lietuva: pasikalbėjimai apie Visatą ir Didįjį Sprogimą

Gegužės 25 diena yra svarbi keliais aspektais: ši diena yra laikoma Žvaigždžių Karų diena, nes pirmasis sagos filmas išėjo būtent gegužės 25 d., taip pat šią dieną pagerbiamas rašytojas Daglasas Adamsas ir jo kūrinys „Keliautojo kosmostopu vadovas po galaktiką“. Be to, nuo 2006 metų gegužės 25 yra ir geek’ų kultūos dieną. Negalėjome neatsižvelgti į progų gausą ir susiorganizavome šį bei tą įdomaus.

Į savo biurą pasikvietėme dr. Egidijų Norvaišą, kuris skaitė paskaitą “Didysis Sprogimas ir CERN didysis hadronų greitintuvas”. Paskaitoje Egidijus Norvaišas dalinosi žiniomis apie Visatos atsiradimą, pristatė hadronų greitintuvą, kuris atkuria energiją, susidariusią Didžiojo Sprogimo metu.

Dr. Egidijus Norvaiša paskaitos metu atsakė į klausimą “iš kur atsirado Visata?” Kolegoms papasakojo, kad tai Didžiojo Sprogimo padariniai. Milžiniškas energijos kiekis buvo sukoncentruotas mažyčiame tūryje, kuris plėtėsi kartu su erdve. Kūrėsi elementariosios dalelės, atomai, žvaigždės, kol galiausiai susidarė ištisos galaktikos ir Visata. Vėliau tyrinėdami šį reiškinį fizikai sukonstravo 27 km CERN Didijį hadronų greitintuvą, kuris atkuria energiją, susidariusią Didžiojo Sprogimo metu. Apie tai ir kalbėjome su dėstytoju, kuris mums įdomiai, aiškiai ir detaliai papasakojo apie Visatos kilmę.

Egidijus Norvaiša apie Cern Cern hubas vismoje Laisvalaikio hubas Vismoje

0