PHP gimtadienio BlitzQuiz’as

Mes mėgstame paminėti mums svarbių darbo įrankių įsimintinas datas. 1995 m. birželio 9 dieną Rasmus Lerdorf paskelbė apie PHP release’ą.  Egzistuoja nemažai įdomių faktų apie šią technologiją. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad:

 • PHP originaliai reiškė “Personal Home Page”.
 • PHP buvo parašytas C programavimo kalba, kaip Common Gateway Interface (CGI) programų rinkinys.
 • PHP technologija pirmiausia buvo sukurta tam, kad pakeistų Perl script’ų set’ą, Rasmus Lerdorf’o asmeniniam puslapiui palaikyti.

Pats Rasmus Lerdorf net neplanavo sukurti vienos populiariausių pasaulyje programavimo kalbų:

“I don’t know how to stop it, there was never any intent to write a programming language […] I have absolutely no idea how to write a programming language, I just kept adding the next logical step on the way.” – sakė jis.

O mes, kaip jau sakėme, labai džiaugiamės, kad viskas gavosi būtent taip, kaip yra dabar. Viena iš Visma Lietuva tradicijų minint technologijų gimtadienius ir kitas svarbias datas yra mesti iššūkį kolegoms, kurie, galbūt, specializuojasi kitose srityse ir technologijose. Tam sukuriame taip vadinamus BlitzQuiz’us ir leidžiame kolegoms rasti atsakymus į teminius klausimus. PHP gimtadienis – ne išimtis. Štai keli blitzQuiz’o pavyzdžiai:

 

 1. // Dabartinis kodas atspausdina “123”.// Ką reikia pakeisti masyvo apibrėžime, jog kodas atspausdintų “111”? Masyvo elemento reikšmių keisti negalima.// Pridėti/pašalinti esamų elementų taip pat negalima.
  $array = [

     ‘a’ => ‘b’,

     21,

     12,

     12 => 80,

     13 => 10,

  ];
  echo array_sum($array);

   

 2. // Nurodykite bent penkias galimas skirtingas $myVar reikšmes, jog $result būtų true.$myVar = <some kind of value>;$string = “$myVar”;

  $result = $string == “0xbb8”;

Kaip į šiuos klausimus atsakytumėte Jūs? 🙂

 

0