NTA Hacker Camp: unikali atmosfera ir įkvepiantys pranešimai

Liepos 26-30 dienomis praūžė “No Trolls Allowed” hackercamp’as, po atvirumi dangumi penktus metus iš eilės sutraukęs įvairiausiomis sritimis besidominčius geek’us. Renginio pavadinimas puikiai atskleidžia renginio idėją – tai vieta, kur žmogus negali tik žiūrėti ir kritikuoti tai, ką mato ir girdi a.k.a. trolinti. NTA išsiskiria savo unikaliu formatu: jo bilietas – pranešimas ar workshop’as, tad kiekvienas žmogus kuria hacker camp’ą ir tampa  svarbia jo dalimi. Kiekvienas pranešėjas su savimi gali atsivežti  dar vieną žmogų – taip Trolių camp’as plečiasi, pritraukia naujus žmones, kurie dažniausiai tampa kasmetiniais dalyviais, tikinčiais renginio idėja. Idėja tiki ir įmonės, remiančios renginį – nors camp’as visiškai nekomercinis, visada atsiranda rėmėjų, norinčių prisidėti ir užtikrinti jo gyvavimą. Mitas, kad renginys skirtas tik su IT vienaip ar kitaip susijusiems žmonėms ar programuotojams. Šiemet be techninių pranešimų apie kvantinę mechaniką, Scala.js ar JavaScript galima buvo išgirsti daugybę žmonių, kalbančių  pačiomis įvairiausiomis temomis: nuo dalinimosi įspūdžiais apie gyvenimą Australijoje, derybų patarimų ir greitojo skaitymo iki 4-osios pramonės revoliucijos ir patarimų, kaip bėgioti, nepatiriant traumų.

No trolls allowed stovykla

Visada yra ką veikti

Šiemet, kaip ir kasmet, pranešimus paįvairino daugybė workshop’ų ir kitų įtraukiančių smagių veiklų – visi atvažiavo pasiruošę kažką unikalaus. Nors 3D spausdintuvai jau nebėra toks naujas dalykas, Olab.lt pavyko pritraukti nemažą kiekį jais besidominčių žmonių ir suorganizuoti spausdintuvų konstravimo dirbtuves. Jų metu norintys galėjo ne tik susimeistrauti sau printerį, bet ir susipažinus su 3D modeliavimo pagrindais iš karto atsispausdinti susikurtą daiktą.

workshopas stovykloje

Aktyvių pramogų mėgėjams “Helis” suorganizavo lazerių kovas: turnyro dalyviai, pasiskirstę komandomis, kovojo, bėgiodami po stovyklavietės teritoriją.

lazerių kovų dalyviai

“Visma Lietuva” komanda paruošė Kata pair programming’o workshop’ą. Jo metu visi norintys galėjo išbandyti savo jėgas ribotą laiką rašant kodą, taip patobulinant įgūdžius ir reakcijos greitumą. Vakare Vismos chill zonoje dalyvius pasitiko Barbotas – vismiečių sukurtas kokteilius maišantis robotas norinčius vaišino pasirinktais gėrimais. 

Barbotas

Visma Lietuva palapinė ir dalyviai

Jau praėjo kelios savaitės po “No Trolls Allowed”, tačiau įspūdžiai ir emocijos dar neišblėso. Ačiū organizatoriams, kurie kasmet sukuria puikų renginį ir unikalią atmosferą.  Tikriausiai NTA hacker camp’ą galima būtų vadinti puikiu motyvacijos boost’u – motyvacijos domėtis, ieškoti ir bandyti, kad kitais metais vėl atrastum idėjų ir turėtum patirčių, kuriomis galėtum dalintis su NTA bendruomene.

 

 

 

1