Pereiti prie pagrindinio turinio

PHP programuotojas: Dinaminių užklausų sudarymas naudojant kintamuosius Postman’e

Postman yra puikus API testavimo įrankis bei pagalbininkas dirbant su kompleksiškomis ar gausiai parametrizuotomis url užklausomis. Tų pačių ar panašių url užklausų vykdymas ar perpanaudojimas skirtingiems scenarijams ar aplinkoms neretai tampa iššūkiu, o parametrų ar jų reikšmių kaitaliojimas gana erzinančiu procesu.

Šis testavimo įrankis mums suteikia galimybę įnešti dinamiškumo į url užklausų formavimą panaudojant kintamuosius.  Šiame blogpost‘e aptariami Postman‘e sutinkamų kintamųjų tipai bei pateikiami trumpi panaudojimo scenarijai.

Postman‘e sutinkamų kintamųjų tipai

Kintamųjų panaudojimas

Kintamojo reikšmės panaudojimas, Postman interfase esančiuose duomenų įvedimo laukuose atliekamas naudojant double curly braces pvz. {{domain}}, o skriptuose naudojant pm.environment.get(“key”), kur environment nurodo kintamojo tipą, o key kintamojo pavadinimą. Kintamiesiems taip pat yra priskiriami metodai get(), set(), unset(), clear().

Skirtingi kintamųjų tipai – skirtingas panaudojimas ir prieinamumas

  • Global tipo kintamųjų matomumas yra aukščiausio lygmens. Jų reikšmės dažniausiai turėtų išlikti statinės, galima laikyti, kad tai yra konstantos. Tai turėtų būti reikšmės, kurias yra reikalinga pasiekti iš bet kurio kito prieinamumo lygmens. Global tipo kintamųjų sukūrimas vykdomas spaudžiant ant parinkties environment quick look arba šalia esančios manage environments ir mygtuką.
  • Collection tipo kintamieji gali būti apibrėžti redaguojant ar pridedant pasirinktą collection‘ą, skirtuke Šio tipo kintamuosius geriausia naudoti tuomet kai siekiama juos izoliuoti nuo kitų collection‘ų. Pvz. Collection products kintamasis type naudojamas produkto tipams, o kitame collection orders kintamasis type jau gali egzistuoti kaip visai kitaip interpretuojama reikšmė. Nors ir kintamųjų pavadinimai tie patys, vistiek galime būti tikri, jog mūsų collection‘as naudos būtent tą kintamąjį, kurio mums ir reikia.
  • Environment tipo kintamuosius geriausia naudoti siekiant dinamiškumo keičiant API užklausų vykdymo šaltinius ar host‘us. Pavyzdžiui, turint dvi skirtingas aplinkas local ir develop, mūsų lokalios aplinkos domain‘as bus laikomas localhost:8080, egzistuojantis mūsų kompiuteryje, o develop aplinkoje tai gali būti realiai egzistuojantis domain‘as, nukreipiantis į realų fizinį serverį. Susikūrę abejose aplinkose po kintamąjį domain ir jį panaudoję išsaugotame URL adrese, užklausas vykdysime dinamiškiau: nebereiks kaskart keisti domain‘o, kreipiantis į skirtingus API šaltinius.
  • Local tipo kintamieji naudojami tik pasirinktos URL užklausos, pre-request arba test.  Šie kintamieji sukūriami pm.variables.set(„key“, value) metodo pagalba ir gaunami su pm.variables.get(„key“). Skirtingai nei collection, environment ar global kintamieji, local tipo kintamieji egzistuoja iki tol, kol yra įvykdomas skriptas. Šio tipo kintamųjų reikšmės visada nustatomos kiekvienai užklausai individualiai.
  • Data tipo kintamieji Postman‘e egzistuoja kaip kintamieji, kurie yra nuskaitomi iš Json/CSV tipo failo. Kintamųjų nuskaitymas iš failo naudojamas collection runner, kur į jau egzistuojantį collection‘ą paduodami importuotame faile aprašyti kintamieji. Šio tipo kintamųjų panaudojimas gali būti naudingas siekiant ištestuoti API resursus su skirtingomis kintamųjų reikšmėmis.

Tikimės, jog Tomo, mūsų PHP ir JavaScript programuotojo įžvalgos jums pravers!

Populiariausi blog'ai