Pereiti prie pagrindinio turinio

Watts – mobili aplikacija, padedanti taupyti elektrą tūkstančiams danų

Įsivaizduok programėlę, galinčią nustatyti, kiek elektros energijos sunaudoja kiekvienas namuose esantis prietaisas, ar galinčią pasakyti, kada energija tiekiama iš vėjo ar saulės jėgainių. Tokią programėlę kuriame mes – „Watts” IT specialistų komanda.

Danijoje didelė dalis elektros energijos yra gaminama vėjo ir saulės jėgainėse. Mūsų mobili aplikacija siūlo danams taupyti ir sukuria galimybę rinktis atsinaujinančius energijos šaltinius. Naudodama orų prognozės duomenis, programėlė gali numatyti, kada energija bus tiekiama iš atsinaujinančių šaltinių. Įsijungęs programėlę vartotojas pamatys, jog po dviejų valandų elektros energiją gamins vėjo turbinos, tad belieka norimam prietaisui įjungti laikmatį, kad jis veiktų būtent tuo metu.

elektros duomenys programėlėje

Programėlė taip pat teikia rekomendacijas apie prietaisus, naudojančius per daug elektros energijos. Jis pasakys, kiek sutaupysi pakeitęs seną šaldytuvą ar kitą prietaisą nauju ir kada tai atsipirks. Mūsų klientė Bethina iš Fuglebjerg‘o džiaugiasi sutaupiusi beveik 300 EUR:  „Praėjusiais metais mes sutaupėme apie 1000 kilovatvalandžių elektros energijos ir išleidome 2000 Danijos kronų mažiau.“ 

Turime didelių ateities planų – ilgainiui Watts stebės ne tik elektros energijos, bet ir dujų, šildymo bei vandens suvartojimą. 

energijos statusas programėlėje

Nors produktas skirtas Danijos rinkai, tačiau turint elektros energijos matavimo prietaisą Smappee savo energijos sunaudojimą galima stebėti ir čia, Lietuvoje.

Erdvė technologijoms

Dėl savo pobūdžio ir technologijų Watts yra pirma tokio tipo programėlė, leidžianti vartotojams aktyviai reaguoti į elektros energijos suvartojimą. Danijoje 65 tūkstančius vartotojų turinti programėlė itin tiksliai nustato bei paaiškina energijos suvartojimo nuokrypius. Naudodama Machine learning moduliu ir Data Science sritimi, Watts mobili aplikacija numato, kokios namų ūkio elektros energijos sąnaudos bus ateityje. Pagrindinės technologijos, kurias naudojame projekte: Xamarin Forms, .Net, .Net Core. Projekto kodo saugojimui bei versijavimui naudojame Git’ą.  Aplikacijos infrastruktūros kūrimas ir palaikymas paremtas MS Azure Cloud sprendimais, taikoma Microservice architektūra.

Kodėl Watts?

Prieš beveik trejus metus pradėtas Watts projektas yra kiek kitoks. Jis nepriklauso Visma grupei, jį susiradome ir savo paslaugas Danijos energijos kompanijai SEAS-NVE pardavėme patys.  Nesuklysime sakydami, jog esame lyg startuolis – patys pritaikėme turimas žinias, patys nuo a iki z kuruojame projektą, todėl tai ne tik iššūkis kiekvienam iš mūsų, bet ir didelė laisvė. Kiekvienas komandos narys gali siūlyti technologinius pakeitimus ar papildomas funkcijas, sprendimų būdus kylančioms problemoms. Į komandos tobulėjimą žiūrime labai atsakingai, nes žinome, jog tik nuo mūsų priklauso Watts projekto sėkmė, tad kaip ir daugelis IT specialistų komandų Visma Lietuva, dirbame pagal  Agile’ą”. Sprintai, demo ir retrospektyvos – komandoje nuolatinė praktika.

Visgi darbas dar ne viskas! Nepamirštame ir pasilinksminti. Štai akimirka iš mūsų teambuilding’o.

watts projekto komanda

Visma Lietuva nuolat ieško įvairių kompetencijų IT specialistų, kurie padėtų mums ir toliau kurti unikalius produktus, keičiančius rinką ir kasdienį žmonių gyvenimą. Daugiau informacijos rasi mūsų karjeros puslapyje.

Populiariausi blog'ai