Visma Lietuva atlyginimų politika

Kaip ir visose IT sektoriaus įmonėse, mūsų programinės įrangos kūrėjų atlyginimai yra žymiai didesni už šalies vidurkį ir ne mažesni už kitų panašių IT įmonių atlyginimus. 

Be to, skirtingų darbuotojų atlyginimai gali skirtis kelis kartus, priklausomai nuo daugybės faktorių, tokių kaip darbinė patirtis, techninė kompetencija, produktyvumas, komandinio darbo įgūdžiai ir kt. (žr. „atlyginimui įtaką darantys faktoriai“ žemiau).

Grupės

Pagal darbinę patirtį ir kompetenciją, visų techninių profilių žmonės skirstomi į kelias grupes:

  • pradedantieji (junior), 

  • profesionalai (professional), 

  • patyrę (senior) ir 

  • ekspertai (expert).

Darbine patirtimi laikome profesionaliose IT įmonėse dirbtą laiką – studijos arba savarankiškas mokslas tokia patirtimi nelaikomas (kai kuriais atvejais laisvai samdomo specialisto arba IT verslininko darbas suteikia vertingos patirties). Turime įspėti, jog darbas skirtingose įmonėse (ir net skirtinguose projektuose ar rolėse) gali suteikti labai nelygiavertės patirties.

Be abejo, į kiekvieno žmogaus patirtį ir žinias būtina atsižvelgti individualiai. Čia pateikiami apibrėžimai yra orientaciniai, skirti „tipiniams“ atvejams.

Pradedantieji specialistai (junior) - 1 - 3 m. darbinės patirties

Virš 1 metų darbinės patirties turintys specialistai jau sugeba atlikti dažniausiai pasitaikančius savo srities darbus savarankiškai, ypač dirbant komandinį darbą bei prižiūrint vyresniems kolegoms. Reikalingos pakankamos teorinės žinios bei praktinė patirtis bent jau tam tikrose srityse.

Dažniausi atlyginimo rėžiai yra nuo 1258.00 iki 2302 eur/mėn (brutto). 

Profesionalai (professional arba mid-level) - 2 - 5 m. darbinės patirties

Profesionaliais specialistais laikomi inžinieriai, gebantys savarankiškai ir kokybiškai išspręsti beveik visas darbines savos profesinės srities problemas (išskyrus itin aukšto sudėtingumo). Iš profesionalaus lygio specialistų sudarytos komandos geba atlikti tipinį projektą nuo pradžios iki pabaigos, be išorinės pagalbos. 

Tikimasi plačių teorinių žinių bei gilaus dažniausiai naudojamų technologijų išmanymo.

Dažniausi atlyginimo rėžiai yra nuo 2128 iki 3140 eur/mėn (brutto).

Patyrę specialistai (senior) - 5+ m. darbinės patirties

Patyrę inžinieriai geba tinkamai vadovauti jaunesnių specialistų darbui bei pritaikyti tinkamus efektyvius techninius sprendimus net ir aukšto sudėtingumo techninėms problemoms. Jie turi gilias technines žinias daugelyje savo specializacijos sričių.

Dažniausi atlyginimo rėžiai yra nuo 2975 iki 5000 eur /mėn (brutto)

Ekspertai (expert) - išskirtinė patirtis

Retų, išskirtinių technologijų specialistų arba itin stiprios kompetencijos inžinierių atlyginimo rėžiai yra nuo 3800 iki 6000 eur / mėn (brutto) ar net daugiau.

Atlyginimui įtaką darantys faktoriai

Panašios patirties darbuotojų atlyginimai gali skirtis, priklausomai nuo šių priežasčių:

  1. Techninė kompetencija / teorinės žinios. Kadangi sudėtingų technologijų versle efektyviems ir kokybiškiems sprendimams būtinos stiprios teorinės žinios, tai darbuotojo kompetencija tiesiogiai daro įtaką  atlyginimui. 

  2. Praktinis produktyvumas. Pasitaiko, jog net ir labai plačias bei gilias žinias turintys specialistai nesugeba jų pritaikyti praktiškai. Taigi, kolegos, gebantys greičiau ir kokybiškiau atlikti tą patį darbą, vertinami žymiai aukščiau.

  3. Komandinio darbo sugebėjimai. UAB „Visma Lietuva“ darbuotojai daugiausiai dirba komandomis, pagal Agile metodologiją, todėl komandinė atmosfera ir efektyvus bendradarbiavimas visos komandos produktyvumą gali padidinti keliais kartais.

  4. Komunikacija su klientais. Dauguma UAB „Visma Lietuva“ darbuotojų kasdien komunikuoja su klientais ir klientų darbuotojais, taip tiesiogiai formuodami įmonės reputaciją, verslo santykius bei būsimus užsakymus. Taigi, teigiami klientų atsiliepimai yra nepaprastai svarbūs.

Kompetencijos įvertinimas

Kiekviena tech. sritis turi būtinų, svarbių ir pageidaujamų žinių sąrašą. Pavyzdžiui, .NET arba Java programuotojai privalo žinoti savo programavimo kalbų sintaksę, standartinių bibliotekų ir karkasų taikymo know-how, objektinį projektavimą ir programavimą, SQL, programinių sistemų saugumo rekomendacijas, HTTP, REST ir kitus protokolus, švaraus programinio kodo rašymo taisykles, greitaveikos optimizavimo principus ir t.t. (automatinių testų inžinieriams, IS analitikams arba UX ekspertams reikalavimų sąrašai gali būti visiškai skirtingi). Kitos techninės žinios ir know-how, pvz., tam tikros verslo srities išmanymas arba kitos programavimo kalbos bei koncepcijos gali būti mažiau svarbios konkrečiai pareigybei, tačiau teigiamai veikia kompetenciją.

Kiekvieno tech. specialisto techninė kompetencija vertinama pagal atitinkamą metodiką. Vertinimas gali būti formalus (teorinis) ir/arba praktinė užduotis.

Turimų tech. žinių įverčių visuma leidžia tiksliau įvertinti darbuotojo atlyginimą.

Produktyvumo įvertinimas

Produktyvumas – tai per tam tikrą laiko tarpą kokybiškai atliekamų darbų kiekis. Programuotojų produktyvumas gali būti matuojamas pagal užbaigtus „story point“ (jeigu dirbama pagal SCRUM), kokybės inžinierių – pagal rastų ir dokumentuotų defektų skaičių, ir t.t. Moksliniai tyrimai įrodė, jog panašių programuotojų produktyvumas gali skirtis iki 10 kartų. Taip pat būtinas protingas balansas tarp produktyvumo ir atliekamų darbų kokybės (pvz., tiriamojo prototipavimo „exploratory prototyping“ atvejais kokybė daug mažiau svarbi nei greitis, o finansinių sprendimų įrankiuose klaidų negali būti iš viso).

Produktyvumo tikslai ir siekiami rodikliai sutariami kiekvienoje komandoje individualiai.