Pereiti prie pagrindinio turinio

Praktikos dalyviai dalinasi pirmųjų darbo savaičių įspūdžiais: „Kolegos labai motyvuoja“

Jau daugiau nei dvi savaites Java ir .NET technologijų praktikantai mokosi ir dirba Visma Lietuva.

praktikantas

Jau daugiau nei dvi savaitės Java ir .NET technologijų praktikantai intensyviai mokosi ir dirba Visma Lietuva.

Pirmosios darbo ir mokymosi dienos

Šiuo metu tęsiasi teorinė praktikos programos dalis – laikas, kai jaunieji specialistai gilina teorines žinias, dalyvauja paskaitose bei stengiasi kuo geriau suprasti Agile metodologijos ypatumus. Tačiau tai yra ir tas laikas, kai mentoriai ir praktikantai pradeda vystyti pirmąsias projektų idėjas.

Dvi savaitės įmonėje nėra daug, tačiau tai yra pakankamas laikotarpis tam kad susidarytų pirmasis įspūdis apie darbo pobūdį, procesus, kolektyvą ir bendrą atmosferą. Praktikantų darbas įdomus ne vien tik jų mentoriams arba praktikos vadovams. Nemažai darbuotojų domisi jaunųjų specialistų progresu, įspūdžiais, darbu ir idėjomis, stengiasi padėti ir patarti, pasakoja apie savo darbą ir patirtį. Čia praktikos programos dalyvis – pilnavertis komandos narys, kurio indėlis ir idėjos yra labai svarbios. „Darbuotojai man atrodo išties įdomūs. Galėčiau įvardinti juos spalvingais ir judriais. Tarsi kiekvienas iš jų pasakotų savo įdomią istoriją dar nesusipažinus su jais“, – teigia praktikantas Žilvinas.

„Ganėtinai didelis atradimas buvo tas, kad įmonėje daug skirtingų žmonių, čia gerai jautiesi, net patinka kartais padirbti ilgiau.“ – teigia Lukas

Džiaugiamės, kad jaunieji specialistai noriai ir kantriai mokosi, nebijo klysti, klausti ir be jokių sunkumų įsiliejo į mūsų kolektyvą. Šį kartą prie Visma Lietuva praktikos programos komandos prisijungė išties įvairi ir įdomi jaunų specialistų komanda: jų tarpe yra fizikų, matematikų, IT sistemų studentų bei programų sistemas studijuojantys jaunuoliai.

Klausėme savo jaunų kolegų apie pirmųjų praktikos savaičių atradimus: ką sužinojo, ko nesitikėjo sužinoti, kaip sekėsi priprasti prie aplinkos ir t.t. Gera girdėti, kad darbų netrūkstą, atsiranda pasitikėjimas savimi ir savo kompetencijomis. To mes ir siekiame organizuodami praktikas – išmokyti teisingai mąstyti, rašyti kokybišką kodą ne taip kaip veikia, o taip, kaip reikia. Jaunajam kolegai Lukui Indrašiui aplinka padėjo susitvarkyti su visais sunkumais: “Per šias savaites supratau, kad mokydamasis programuoti didelėje įmonėje, tobulėju daug greičiau, nei mokydamasis savarankiškai ar universitete. Čia visai kita motyvacija, motyvuoti kolegos. Mentoriai, kurie yra savo srities specialistai, puikiai atsako į iškilusius klausimus, todėl visada judu į priekį.” – sako jis.

Didysis darbas – priešaky

Pirmosios praktikos savaitės ir yra skirtos susipažinimui su aplinka, kolegomis, mentoriais ir darbo pobūdžiu. Susidirbimas su komanda ir projektų vadovais užtikrina sklandų darbo procesą, efektyvų darbų implementavimą bei gerą atmosferą. Jau už kelių savaičių prasidės darbas prie tikrų projektų, studentai demonstruos savo žinias ir progresą Visma Lietuva kolegoms ir stengsis kuo kokybiškiau įgyvendinti savo projektą.

Šiandien sostinės ir Kauno praktikantai susitiko Vilniaus biure intensyviems Agile mokymams. Visą diena jaunieji kolegos atliks specializuotas užduotis ir bandys suprasti kaip šią metodologiją taikyti darbo procesams.

Populiariausi blog'ai