Kodėl sukūrėme Angies platformą?

Mantui Urbonui ir komandai idėja gimė prieš kelerius metus supratus, kad Vilniuje esantis vienas informatikos būrelis visų Lietuvos vaikų nepasieks ir neišmokys. 

Taip pat, dėstant universitetuose pamatėme kaip svarbu stiprinti programavimo žinias dar mokykloje - tai padėtų būsimiems studentams ne tik susidomėti programavimu kaip profesija, bet ir ateiti į universitetą kur kas stipriau pasiruošus.

Neramino ir metai iš metų nesikeičiančios tendencijos, kurias pagrindė mūsų atlikti tyrimai mažesniuose Lietuvos miesteliuose: lyčių nelygybė IT srityje, nusistovėję neigiami stereotipai apie IT specialistus ir profesiją, IT mokytojų ir mokomųjų resursų lietuvių kalba trūkumas. 

Apsvarstę šias problemas nusprendėme, kad internetinė platforma su video pamokomis gali padėti gerinti vaikų ateitį - Taip gimė Angies platforma.

Pirmasis Angies sezonas sulaukė itin didelio susidomėjimo

Per kiek daugiau nei 4 mėnesius užsiregistravo daugiau nei 15 tūkstančių vartotojų iš 63 skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių - tai yra 30 proc. mūsų tikslinės auditorijos. Toks susidomėjimas ir įsitraukimas puikiai įrodė tokio mokomojo turinio poreikį.

 

15 624

platformoje
užsiregistravę vartotojai

 

73 257

video pamokų
peržiūros

 

16

dalyvių amžiaus
vidurkis

530 000

Angis.net puslapių
apsilankymų

 

785

Lietuvos mokyklos
užsiregistravo Angies platformoje

 

63

Iš tiek Lietuvos miestų
ir miestelių užsiregistravo dalyvių

Mūsų sukurti įrankiai, skirti padėti mokytis ir mokyti programavimo

Angies platforma

Nemokama, lietuviška, visiems prieinama platforma, kurioje galima mokytis programuoti Python programavimo kalba. Platformoje yra 14 lygių, o norint juos pereiti, reikia išspręsti 14 užduočių. Čia taip pat galima kurti programėles, žaidimus ir jais dalintis.

Eiti į Angies platformą

Mokytojų portalas

Angies kūrėjai sukūrė specialų mokytojų portalą su visa reikalinga informacija, kurios galėtų prireikti mokytojams naudojantis Angies platforma: visų Angies lygių paaiškinimai, programinio kodo paaiškinimai, atsakymai į dažniausiai mokinių užduodamus klausimus bei visų 14 lygių turinys. 

Eiti į mokytojų portalą

Angies Wiki puslapis

Visą informaciją apie Angies platformos galimybes su kodo pavyzdžiais galima rasti informaciniame Wiki puslapyje. Šis puslapis - atviras, jį ne tik galima, bet ir reikia, kad pildytume visi kartu, todėl kviečiame prisidėti: [email protected]

Eiti į Wiki

Python vadovėlis

Po sėkmingo lietuviškos Python programavimo mokymosi platformos Angis.net paleidimo kuriame toliau. Džiaugiamės galėdami pristatyti virtualų, lietuvišką ir visiems prieinamą Python vadovėlį skirtą mokiniams, mokytojams ir visiems kitiems besidomintiems Python. 

Eiti į Python vadovėlį

 

Žaidimai, sukurti vaikų

Jaunieji programuotojai kuria savo sugalvotus žaidimus, programėles, filtrus ir drąsiai dalinasi su draugais.  

Kas svarbiausia, sukurtus žaidimus galima ne tik žaisti, bet ir pamatyti kodą ir logiką, kuria naudojantis šios programėlės buvo parašytos, taip pat perpanaudoti kodą ir jį patobulinti.

Išbandyti žaidimus

Kaip buvo kuriama Angis?

Pasakojame apie viską nuo pradžių: nuo platformos idėjos iki ateities planų. Skaitom!

I dalis

Kaip programavimu sudominti 15 tūkstančių vartotojų vos per 4 mėnesius arba mokymosi platformos „Angis“ kūrimo užkulisiai

Nemokama programavimo mokymo platforma „Angis“ šiandien turi daugiau nei 17 tūkstančių registruotų vartotojų, didelį būrį mokytojų platformą naudojančių mokytojų ir tėvų, kurie džiaugiasi programavimu susidomėjusiomis atžalomis. Kaip gimė platformos idėja, kaip vyko jos kūrimas, su kokiais netikėtais iššūkiais buvo susidurta ir kokie „Angies“ ateities planai?

Skaityti

II dalis

Angies kūrimo užkulisiai: sudėtinga sistema, kuri slepiasi po gražiu UI

Tęsiame tinklaraščio įrašų seriją apie tai, kaip buvo kuriama Angis. Šį kartą įrašas techninis: kodėl naudojama front-end’inė Python kompiliatoriaus implementacija, kodėl reikėjo perrašyti visą tokenizerį, kaip buvo kuriamas kodo tikrinimo robotas ir ko kurdami platformą nesitikėjome. Apie visa tai ir dar daugiau pasakoja Mantas Urbonas.

Skaityti

Naudingos Angies nuorodos

Angis.net   Angies Wiki   Mokytojų portalas  Python vadovėlis

1466010234_online_social_media_facebook.png    1466010277_instagram_online_social_media_photo.png 

Informaciniai partneriai

LRT-2.png

Platforma laimėjo WSA apdovanojimą

Wsa-4.png

Draugai

Bebras-1.png Infobalt-1.png Vaikų-svajonės-1.png