Slapukų politika


Kas yra slapukai?


„Visma“ naudoja skaitmenines sekimo technologijas, kurios renka informaciją apie judėjimą mūsų svetainėse ir lankytojų sąveiką su mumis. Tai darome norėdami įvertinti savo svetainių našumą ir pateikti įdomų turinį.

Tam, kad galėtume atpažinti lankytoją per vieną ar kelis iš eilės apsilankymus, mūsų svetainės jo interneto naršyklėje palieka nedidelį failą, vadinamą slapuku.

Slapukai unikaliai identifikuoja tam tikrą naršyklę ar įrenginį. Naudodama slapukus „Visma“ gali atskirti vieną lankytoją nuo kito ir atitinkamai elgtis.

Kodėl „Visma“ naudoja slapukus?


Anoniminė statistika


Lankantis svetainėje generuojami anoniminiai duomenys, kuriuos „Visma“ naudoja savo svetainėms tobulinti. Tokiu būdu naudodami slapukus nerenkame asmens duomenų ir jų netvarkome. Vietoj to naudojame nuasmenintus apibendrintus statistinius duomenis, kurie padeda mums priimti geresnius sprendimus.

Nuasmeninti duomenys parodo bendrą „Visma“ svetainių veiklą ir našumą. Pavyzdžiui, „Visma“ skaičiuoja, kiek lankytojų susipažino su mūsų slapukų politika. Jei statistika parodys, kad tokių lankytojų nėra daug, pagal tai spręsime, ar šią politiką perkelti į kitą svetainės vietą, kad ji būtų geriau matoma.

Kitas pavyzdys – nuasmenintus duomenis naudojame vertindami savo puslapių skilčių populiarumą. Tuo tikslu sudaromi lankytojų veiklos žemėlapiai. Analizės duomenys naudojami tvarkant turinį arba užtikrinant logiškesnį mūsų svetainių funkcionalumą. Taip pat slapukus naudojame tam, kad aptiktume sugrįžtančius lankytojus ir sužinotume, kas jiems patiko paskutinio apsilankymo metu.

Renkami šie nuasmeninti duomenys:

  • informacija apie naršyklės ir įrenginio tipus;
  • geografinė informacija (tik miestas);
  • informacija apie lankytojo elgesį svetainėje, t. y. jo kelionę nuo nuorodos svetainės iki nukreipimo puslapio ir išėjimo puslapio, ar puslapiuose buvo slenkama žemyn ir kiek, ar buvo žiūrėti vaizdo įrašai ir kiek laiko, kurios nuorodos buvo spustelėtos;
  • vieši įmonės duomenys.

Remdamiesi šiais nuasmenintais duomenimis galime įvertinti savo turinio populiarumą ir nuspręsti, kuria kryptimi toliau plėtoti savo svetaines tiek technologiniu, tiek turinio atžvilgiu.

Talpinant ir tvarkant slapukus, anoniminiai duomenys nėra bendrinami su trečiosiomis šalimis, išskyrus mūsų subrangovus, įskaitant „Google Analytics“ ir „Hotjar“. Anoniminiams duomenims taikomi saugumo ir privatumo standartai pagal galiojančius duomenų apsaugos teisės aktus.

Asmens duomenys


Priklausomai nuo to, ar lankytojai mums suteikia leidimą (savo profilio puslapių nuostatose), slapukų naudojimas taip pat gali apimti lankytojų asmens duomenų tvarkymą. Tai reiškia, kad gavę lankytojo leidimą, galime naudoti jo el. pašto adresą, kad susietume jo veiklą su tapatybe.

Tokiu būdu „Visma“ gali naudoti asmens duomenis, kad užregistruotų, ko nori konkretus lankytojas. Šios nuostatos naudojamos siekiant užtikrinti, kad lankytojams mūsų svetainėse būtų rodomas atitinkamas turinys. Trumpai tariant, tai leidžia „Visma“ suasmeninti turinį.

Šiuo tikslu tvarkomi šie asmens duomenys:

  • el. pašto adresas, vardas ir įmonė;
  • darbdavio pagrindinė informacija;
  • tikėtini interesai, remiantis fiksuotu judėjimu svetainėje ir prenumeratos nuostatomis.

Talpinant ir tvarkant slapukus, asmens duomenys nėra bendrinami su trečiosiomis šalimis, išskyrus mūsų subrangovus, įskaitant „Oracle“, „Eloqua“ ir „LinkedIn“. Visi asmens duomenys tvarkomi laikantis saugumo ir privatumo standartų pagal galiojančius duomenų apsaugos teisės aktus.

Kaip išvengti slapukų?


Nenoriu, kad būtų naudojami slapukai, kurie kuria nuasmenintą statistiką
Lankytojai gali blokuoti slapukus savo naršyklės nuostatose, tačiau tai paveiks „Visma“ svetainių veikimą.

Daugiau informacijos apie tai, kaip kai kuriose populiariausiose naršyklėse galima tvarkyti slapukus, pateikiama spustelėjus šias nuorodas:

Nenoriu, kad būtų naudojami slapukai, kurie tvarko mano asmens duomenis


Veiksmingiausias šių slapukų tvarkymo būdas yra apsilankyti savo profilio puslapiuose, kuriuose galima patvirtinti slapukus, susijusius su asmens duomenų tvarkymu, arba juos atmesti.

Savo profilio puslapiuose lankytojai taip pat gali redaguoti savo asmens duomenis ar reikalauti juos ištrinti, prenumeruoti „Visma“ naujienlaiškius arba kreiptis į palaikymo tarnybą ar mūsų privatumo komandą. Su privatumu susijusiais klausimais taip pat galite rašyti el. pašto adresu [email protected].