Pereiti prie pagrindinio turinio

Nuo vaikystės ligi senatvės. Produktai, padedantys užtikrinti gyvenimo kokybę.

Kaip kurti produktus, padedančius pasirūpinti žmogaus gyvenimo kokybe nuo pat gimimo iki gilios senatvės? Esame Flyt Welfare komanda ir kuriame tokius IT produktus. Visma Flyt yra grupė IT produktų, orientuotų į vaikus, paauglius, senyvo amžiaus žmones, šeimas ir socialinius darbuotojus.

Vienas iš Visma Flyt produktų yra Visma Flyt PPT. Jis palengvina socialinių darbuotojų darbą su vaikais, jaunimu ir suaugusiais, turinčiais mokymosi sunkumų. Juo naudojasi 139 savivaldybės Norvegijoje. Produktas visą duomenų rinkimo ir registravimo sistemą supaprastina iki 7 žingsnių:

Visma Flyt (7 steps)
Visma Flyt (7 steps)

Tai labai svarbu, nes bet kuriuo metu kiekvienas socialinis darbuotojas dirba su maždaug 70 žmonių, o informaciją jis gauna iš įvairių šaltinių, tarkime šeimos ar mokytojų. Visma Flyt PPT padeda suvaldyti šį informacijos srautą, sumažina laiko sąnaudas naudojamas duomenų registracijai. 

Tarkime, mokytojas pastebėjo, kad vienam iš vaikų jo klasėje sunku kalbėti.  Apie tai jis praneša Norvegijos švietimo ir psichologinio konsultavimo tarnybai (PPT), įtraukiami socialiniai darbuotojai. Nuo šios akimirkos galėtų prasidėti tikra biurokratinė painiava, tačiau Flyt PPT sutelkia visą informaciją apie kiekvieną atvejį į vieną vietą. Per Flyt PPT organizuojami susitikimai, sekamas šių susitikimų progresas, kiekvienam naujai prisijungusiam darbuotojui informacija yra greitai ir paprastai pasiekiama, pavyzdžiui, jam nereikia prašyti informacijos iš mokytojų ar artimųjų, rašyti daugeliui įsitraukusių institucijų – prašyti jų išvadų. Taip taupomas laikas, kuris yra labai svarbus norint laiku išspręsti besivystančius mokymosi sutrikimus.  Skaitmenizuodami viešąjį sektorių siekiame, kad kiekvienas socialinis darbuotojas galėtų padėti vis daugiau žmonių.

Dar vienas Visma Flyt produktas, kurį mes kuriame yra Visma Flyt Secure Case. Tai skaitmeninė sistema, skirta dirbti su ypač jautriais duomenimis, tarkime žmogaus ligos istorija. Saugumą užtikrina 2 žingsnių autentifikavimas ir tai jog, produktas patalpintas uždarame tinkle.  Sistema turi daugumą reikalingų funkcijų, tokių kaip – dokumentų prisegimas, teksto redagavimas, elektroninis parašas ir kt. Visma Flyt Secure Case taip pat kuria galimybę greitai ir saugiai keistis duomenimis su kitomis institucijomis ar verslais, dirbančiais su šia sistema.

Visma Flyt platformą šiuo metu sudaro 4 IT produktai ir juos kuriame mes, IT specialistai iš Lietuvos. Ateityje sustoti neplanuojame – numatyta, jog ant turimo kodo branduolio bus kuriami kiti projektai, kaip kad Visma Flyt Adult Health Education – skirtas organizuoti suaugusiųjų švietimą, Visma Flyt Refugee, palengvinsiantis pagalbos pabėgėliams teikimą, ar Visma Flyt Childcare, padėsiantis socialiniams darbuotojams užtikrinti vaikų teises. Atliekantys skirtingas funkcijas, šie projektai kuria galimybę pasirūpinti kiekvieno gerove įvairiais gyvenimo etapais.

Mikroservisų architektūra, Continuous Delivery modelis ir Mortal Kombat

Mūsų komandoje atsakomybės daug, tad savo darbą stengiamės atlikti kiek įmanoma geriau. Siekiame, jog ir funkcionalumų pristatymai būtų greiti, ir kodas – švarus. Naujiems moduliams kurti naudojame mikroservisų architektūrą. Jei reikia, skiriame laiko refactor’inimui –  šiuo metu pradėjome AngularJS migraciją į naujausią Angular versiją, tad turime hibridinę aplikaciją. Produkcijos linijoje naudojame TeamCity ir Octopus Deploy, laikydamiesi Continuous Delivery modelio, kur kiekvienas commit’as keliauja į produkciją, prieš tai perėjęs virš 7000 automatinių testų. Kodo kokybei stebėti taip pat naudojame SonarQube. Projekte naudojame šias technologijas: C# (.NET 4.7.1), ASP.NET WebApi, Docker, RabbitMQ, Dapper, MariaDB, Redis, automatiniai testai parašyti naudojant SpecFlow ir Selenium framework’us. Front-end kodą rašome TypeScript kalba, naudojame AngularJS bei Angular framework’us, Less preprocesorių.

Komandos dvasia? Tikrai gera, mat kartu užaugome vos nuo kelių žmonių. Bendradarbiaujam, vienas iš kito mokomės, o nesutarimus aiškinamės nebent prie Mortal Kombat pultelių.

Visma Lietuva investuoja į savo IT specialistų kompetencijos plėtimą, tad kas mėnesį turime YDD (Your Developer Day) dienas. Tai diena darbe, kurią galime praleisti ne prie projekto, bet plėsdami savo IT žinias. Jų metu galime mokytis, ko norime. Flyt Welfare dažniausiai stengiames sužinoti apie naujas technologijas, pattern’us ar sugalvoti kaip pagerinti savo kasdienį development’o darbą. Visma Lietuva turime posakį: kodink kaip reikia, o ne kaip veikia, tad darome code review’us (naudojam Crucible) ir pair programing. Taip pat dirbame pagal Kanban, turime demo ir retrospektyvas, tačiau nedarome sprintų.

Papasakojome apie savo  Flyt Welfare komandą ir kuriamus produktus, bet tai ne vienintelis mūsų turimas projektas. Apsilankyk mūsų karjeros puslapyje ir sužinok daugiau!

Populiariausi blog'ai